DEM osakond on mõeldud neile, kellel krooniliste haiguste tulemusena on tekkinud mäluhäired ja dementsuse sündroom ning kelle toimetulek kodustes tingimustes on muutunud raskeks. Statsionaarse õendusabi ja hoolduse põhirõhk on turvalise keskkonna loomisel,  ööpäevaringsel järelvalvel, toimetuleku säilitamisel ning identiteedi toetamisel.

Saabumisel soovime tutvuda nii patsiendi kui tema lähedastega. Peame oluliseks koguda infot patsiendi varasemate rollide, harjumuste, huvide ja maailmavaate kohta, et muuta elamist meie asutuses kodusemaks ja väärikamaks. Hea oleks teada olulisemaid sündmuseid patsiendi elust, et saada suhtlemisel parem kontakt ja võimaldada tal osaleda erinevates tegevustes, mis pakuvad meelelahutust, toetavad toimetulekut ja annavad päevale sisu. Soovitame kaasa võtta mälestusi ja identiteeti toetavaid esemeid, näiteks: fotod, maalid, lühikokkuvõte elu sündmustest, mis teevad meele rõõmsaks ja mida on hea meenutada.

Lähedased on meie jaoks suurim ressurss, kellelt meie personal soovib kindlasti õppida ja nõu saada, kuidas individuaalselt igale patsiendile tagada maksimaalselt hea hooldus. Samuti on lähedastel võimalus soovi korral osa võtta kõikidest igapäevaelu toimingutest ja pöörduda julgelt personali poole ideedega, kus saame abiks olla. Meie igapäevane elu koosneb erinevatest toredatest tegevustest nagu näiteks: jumalateenistused, sünnipäevad, kontserdid, ekskursioonid, aias viibimised, jalutuskäigud, tantsimised, vestlusringid, meisterdamised ja palju muud, millest on ka lähedased kutsutud osa saama.

Meeldivate koosviibimisteni!