Teie lähedane inimene on meie haigla või pansionaadi töötajate hoole all. Mõistame, et teil võib tekkida küsimusi ja et võite tunda muret selle pärast, kuidas ta hakkama saab.  Seetõttu julgustame Teid suhtlema personaliga osakonnas ja ka haigla juhtkonnaga. Meile on tähtis, et saaksite oma küsimustele vastused ja et võiksime teha head koostööd parima võimaliku olukorra saavutamiseks nii teie lähedase, teie enda kui meie töötajate jaoks.

On mõned asjad, millega palume teil arvestada:

Meie patsiendi/hoolealuse jaoks peab olema kaasas tema isiklik

• hambahari ja hambapasta või/ja proteesi puhastusvahendid;
  • pesemiskäsn;
  • pehme, kammimisel peanahka säästev kamm.

Haigla tasuliste teenuste hinnakiri.

Külakosti tuues tuleb arvestada, et

• meie majas on oma köök ja meil pakutav toit on maitsev ning kõhutäiteks täiesti küllaldane;
  • külakostiks võib tuua ka muud kui toiduaineid. Näiteks võib lisaks lilleõiele võtta kaasa midagi, mis ergutaks inimese vaimu, seostuks talle elu kestel huvi pakkunud asjade või harrastustega, tema koduse keskkonnaga;
  • tuua võiks VEIDI inimese lemmiksuupisteid, mahla, puuvilja või muud, mille maitsmine just temale naudingut pakub;
  • kaasavõetavate toiduainete kogused ei oleks suured, sest toiduained riknevad seisma jäädes kiiresti ja võivad tekitada probleeme nii inimesele endale kui personalile.

Selleks, et inimene võiks end meie majas turvaliselt ja väärikalt tunda, oleks hea:

• asetada tema vaateulatusse lähedaste fotosid, pilte kodust või mõni lemmikpildike tema kodu seinalt;
  • kanda oma riideid (meie majas kehtib omariide süsteem – patsiendi/hoolealuse isiklikele riietele kleebitakse sisse nende nimed ning pestakse maja pesumajas);
  • luua võimalus tema lemmikmuusika kuulamiseks (näiteks võivad olla lahenduseks CD-pleier ja kõrvaklapid koos meeldiva muusika plaatidega või ka erinevad CD-dele lindistatud kirjandusteosed);
  • kui vähegi võimalik, luua tingimused lemmiktegevusega edasi tegelemiseks (käsitöövahendid, joonistamis- või kirjutamisvõimaluste loomine jne).

Meie maja on nüüd pikemaks või lühemaks ajaks Teie lähedase kodu ja teised meie maja asukad tema kaaslased. Palume Teil mõelda ka sellele, kas ei ole Teil omalt poolt ideid, kuidas pakkuda meelelahutust või meeliköitvat tegevust nii oma lähedasele kui tema kaaslastele. Palun rääkige sellest meie töötajatega.

2009.a. varakevadest oleme oma patsiente ja pansionaadi elanikke viinud väikestele ekskursioonidele.

Tänaseks oleme saanud häid kogemusi ning usume, et sellised väljasõidud toovad inimeste ellu positiivseid elamusi ning laiendavad nende maailma taas haigla seinte vahelt välja ja meie oma aiakesest kaugemale.

Oleme saanud ka toredaid koostööpartnereid, kelle abiga väljasõidud on õnnestunud, kes meid on südamlikult vastu võtnud ja meie erivajadusi mõistnud. Aitäh hea koostöö eest Vabaõhumuuseum, Kuristu Miniloomaaed, Keila ja Jüri kirik ning KUMU!

Positiivse ja turvalisena on kogenud väljasõite ka meie töötajad, patsiendid ja nende pereliikmed.  Kaasalööjaid on ka vabatahtliku rollis: töötajad tööst vabal ajal ja pereliikmed ka siis, kui oma lähedane igakord väljasõidul ei osalegi.

Kindlasti tuleb arvestada inimese tervise ja suutlikkusega sellises ettevõtmises osaleda. Liikumise vaevalisus ei ole tingimata takistuseks, sest kaasa saavad ka ratastooli kasutavad inimesed.  Samuti ei ole takistuseks kognitiivsed häired ja mäluprobleemid: positiivne emotsioon teeb elu elamisväärsemaks ka siis, kui  nende tekkimise põhjus alati meelde ei tule.

Teretulnud on iga initsiatiiv uute sihtkohtade leidmisel ja vabatahtlik kaasalöömine väljasõitude kordamineku huvides.

Teadmiseks ka see, et fotodel olijate ja nende pereliikmete nõusolekul on meie kodulehe pildigaleriis kajastatud  enamik meie senistest väljasõitudest.  Vaadake ise!

Täpsemalt saab asjadest rääkida tegevusterapeudiga, helistades telefonil 651 0338 või kirjutades e-mailil tt@diakooniahaigla.ee.

Probleemide lahendamiseks palume pöörduda haigla juhataja, Haigekassa või Terviseameti poole  (vt. Kasulikud lingid).  Kaebuste ja ettepanekute lahendamise kord on leitav siit.